Miera nezamestnanosti na Slovensku postupne klesá, no aj tak je ešte v niektorých slovenských regiónoch neprimerane vysoká. Nejde o to, že by ľudia nechceli pracovať, oni len nevedia ako si nájsť prácu. A ak ju aj hľadajú častokrát nemajú potrebnú kvalifikáciu pre jej získanie, a mladí ľudia dostatok skúseností. No kde ich majú zobrať? Počas školy brigádovali kde sa dalo a povedzme si načo by bola niekomu zručnosť ako vykladať tovar, keď si hľadá prácu v inom odvetví? Ako si teda napriek všetkému nájsť zamestnanie? Túto otázku si práve v tejto chvíli možno kladiete aj vy.
Výpoveď, krach spoločnosti v ktorej ste pracovali alebo to, že ste „čerstvý“ absolvent, nech vás ani náhodou neodradí.
Ak si naozaj neviete dať rady zoberte to z opačnej strany a skúste porozmýšľať o tom, či by ste svoje schopnosti v odvetví, v ktorom ste pracovali nemohli zúročiť ako podnikateľ. Rokmi pôsobenia v určitej firme ste dosiahli znalosti, ktoré by vám na pracovnom ale aj na podnikateľskom trhu mohli skutočne pomôcť.
Podnikanie je síce náročnejšie ako klasický pracovný pomer, ale ak sa do tohto skutočne dostanete tak už sa do klasického zamestnania nikdy nebudete chcieť vrátiť. No na škodu by nebolo ani zvážiť napríklad prácu v inom prostredí než v akom ste pracovali doteraz.
Síce to po niekoľkých rokoch strávených v rovnakej pracovnej pozícii nebude ľahké no tento risk sa vám môže vyplatiť a sa možno nájdete v novej pracovnej pozícii. Pretože aj keď sa hovorí, že práca by vás mala v prvom rade živiť, musí vás samozrejme aj baviť a napĺňať. Pretože iba taký zamestnanec dosahuje potom v práci stabilné a dobré výkony.